REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO www.lronline.pl

 

1. Postanowienia ogólne:

1.1. Sklep internetowy działający pod adresem www.lronline.pl prowadzony jest przez firmę:

Health & Beauty

ul. Staromiejska 6

40-013 Katowice

  adres e-mail: zamowienia@lronline.pl

identyfikującą się numerami

NIP 9542850219

REGON  524174786

1.2. Niniejszy regulamin określa zasady realizacji usług w sklepie internetowym „lronline.pl”.

 

2. Zasady dokonywania zakupów:

2.1. Domniemywa się, że Użytkownik sklepu zapoznał się z treścią regulaminu przed złożeniem zamówienia.

2.2.Zamówienie jest realizowane pod warunkiem prawidłowo wypełnionego formularza zamówienia oraz wybrania sposobu zapłaty i dostawy towaru.

2.3. Po złożeniu zamówienia Użytkownik otrzyma potwierdzenie złożenia zamówienia w formie elektronicznej lub telefonicznie.

2.4. W przypadku płatności za pobraniem LR Online zastrzega sobie w razie wątpliwości, prawo do weryfikacji zamówienia telefonicznie lub pocztą elektroniczną. W przypadku braku możliwości kontaktu i weryfikacji zamówienia Sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia.

2.5. W przypadku, gdy ze względu na brak zamówionego towaru i skompletowanie całego zamówienia jest niemożliwe w ustalonym terminie, Zamawiający zostanie poinformowany o niekompletności zamówienia. Ponadto zostanie poinformowany o możliwości jego zrealizowania w terminie późniejszym lub w terminie normalnym, ale z niekompletną jego realizacją oraz o możliwości jego całkowitego anulowania. W razie podjęcia decyzji przez Zamawiającego o częściowej realizacji zamówienia pozostała część kwoty (w przypadku przedpłaty) zostanie zwrócona Zamawiającemu na konto przez niego wskazane. W razie podjęcia decyzji przez Zamawiającego o rezygnacji z zamówienia cała kwota zostanie zwrócona Zamawiającemu na konto z, którego dotarły pieniądze lub inne konto przez niego wskazane.

2.6. Zamawiający sugeruje się opisem produktu, a nie jego zdjęciem.

2.7. Zamówiony towar jest wysyłany do Zamawiającego w terminie od 1- 7 dni roboczych od złożenia zamówienia (w przypadku płatności za popraniem) lub od dnia zaksięgowania wpłaty (w przypadku przedpłaty na konto).

2.8. Konto klienta wygasa, jeśli Klient w przedziale czasowym 12-tu miesięcy – licząc od daty wystawienia ostatniego rachunku/faktury, nie złożył żadnego zamówienia na produkty. W takim przypadku konto klienta wygasa ze skutkiem na koniec miesiąca, w którym upłynął ww. okres 12-tu miesięcy. 

2.9 Produkty wysyłane mają minimum 30 dni terminu przydatności do spożycia.

3. Ceny produktów:

3.1. Ceny podane na stronie internetowej wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie zawierają kosztów przesyłki, które pokrywa Zamawiający.

3.2. Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania towarów z oferty oraz zmiany cen bez podania przyczyny i bez uprzedzenia. W przypadku zmiany cen podanych na stronie sklepu obowiązują ceny w momencie składania zamówienia.

3.3. O promocjach i wyprzedażach w sklepie internetowym decyduje zespół lronline.pl

 

4. Realizacja dostaw:

4.1. Dostawa towaru następuje za pośrednictwem kuriera.

4.2. Wszystkie zamówienia są realizowane w terminie od 1- 7 dni roboczych. Do czasu otrzymania przesyłki należy doliczyć czas dostawy.

Poczta Polska przesyłka biznesowa - deklarowany termin doręczenia wynosi:

od 1-3 dni roboczych(w przypadku przesyłki krajowej)
od 5-7 dni roboczych ( w przypadku przesyłki zagranicznej)

4.3. Koszt opakowania i dostawy:

Koszty dostawy są zależne od formy płatności oraz wartości zamówienia.

Cennik za przesyłki krajowe:

Paczkomaty 24/7 InPost

Przedpłata

 

9,9 zł

DOSTAWA GRATIS!

dla zamówień powyżej

od 650zł

Kurier InPost 

Przedpłata

13,9 zł

DOSTAWA GRATIS!

dla zamówień powyżej

od 650zł

Kurier DPD

Przedpłata

13,9 zł

DOSTAWA GRATIS!

dla zamówień powyżej

od 650zł

Kurier DPD

Pobranie

17,9 zł

DOSTAWA GRATIS!

dla zamówień powyżej

od 650zł

4.4. BEZPŁATNA DOSTAWA!!! W czasie trwania promocji "wysyłka gratis" a w pozostałym okresie w przypadku gdy kwota zrealizowanego zamówienia od 599 zł dostawa jest realizowana GRATIS lub 299 zł w przypadku przewoźnika Poczta Polska - Odbiór w punkcie

4.5. Nie wysyłamy paczek na Poste Restante za pobraniem!

5. Formy płatności:

5.1 Na terenie RP za zakupy w naszym sklepie Zamawiający może zapłacić na trzy sposoby:

• przelew bankowy - Płatność przelewem bankowym należy zrealizować w przeciągu 5 dni od daty złożenia zamówienia. Niedokonanie płatności w tym terminie może doprowadzić do anulowania zamówienia. 

Zamówienie zostaje skierowane do realizacji w momencie pojawienia się wpłaty na rachunku nr konta: 55 1600 1462 1742 1604 2000 0001


 szybkie płatności przelewy24
• płatność za pobraniem
5.2 Wszystkie kraje Świata z wyłączeniem RP płatność przelewem bankowym

6. Reklamacje i zwroty:

6.1 Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014r. o ochronie niektórych praw konsumenckich oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny Zamawiający może od umowy odstąpić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty wydania produktu. W takim przypadku Sklep zwraca pieniądze Zamawiającemu w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia w przypadku, gdy towar nie został jeszcze wysłany do Zamawiającego (oświadczenie może być telefoniczne, listowe lub poprzez e-mail) lub w przypadku, gdy towar został wysłany do Zamawiającego 14 dni od dnia dostarczenia towaru do Sprzedającego. W takim przypadku razem ze zwracanym towarem należy dołączyć wydrukowane i wypełnione Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość i wysłać na adres podany na oświadczeniu. Koszty dostawy przesyłki zwrotnej nie podlegają zwrotowi. Ze względów higienicznych i zdrowotnych zwracany produkt musi być oryginalnie zapakowany i nienaruszony.

6.2 W przypadku, gdy dostarczony towar jest wadliwy należy odesłać wraz z dołączonym formularzem reklamacyjnym na adres podany w formularzu. Wszelkie reklamacje będą rozpatrywane w ciągu 14 dni od daty otrzymania zareklamowanego produktu. W przypadku uznania reklamacji sklep pokrywa koszty przesyłki zwrotnej reklamowanego produktu. Zarówno reklamacje jak i zwroty będą rozpatrywane pod warunkiem załączenia do przesyłki dowodu zakupu (paragon, faktura proforma lub faktura VAT). Sklep nie odbiera przesyłek za pobraniem. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opisy produktów umieszczonych na etykietach.

7. Polityka prywatności:

Od 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dot. Ochrony danych osobowych (RODO) w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia chcemy Państwa poinformować o zasadach przetwarzania danych osobowych przez Health & Beauty oraz o przysługujących Państwu z tego tytułu prawach. Chcielibyśmy aby Państwo zapoznali się z poniższymi informacjami przed rozpoczęciem korzystania z naszych sklepów.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że należycie dbamy o Państwa prywatność i wykorzystujemy je do celów koniecznych z obsługą zamówień składanych przez Państwa w naszym sklepie. Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, iż mają Państwo prawo wycofać zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili, zgodnie z postanowieniami poniższej „Informacji o ochronie danych osobowych.

Informacja o ochronie danych osobowych

Health & Beauty

ul. Staromiejska 6

40-013 Katowice

  NIP 9542850219

jako administrator danych osobowych, gromadzi Państwa dane osobowe uzyskane w procesie rejestracji na stronie skleplr.pl w celu założenia konta klienta, a także podczas realizacji zamówienia w szczególności:

         Imię i Nazwisko
         Adres zamieszkania
         Adres e-mail
         Numer telefonu
W przypadku przedsiębiorców przetwarzamy także dodatkowo:

         NIP
         Adres siedziby
Państwa dane gromadzimy w następujących celach:

         Zawieranie i realizacja zamówień, w tym w szczególności realizacji płatności, wysyłki zamówionych towarów, a także obsługi reklamacji.
         Realizację obowiązków przewidzianych prawem tj. wystawianie i przechowywanie faktur, oraz innych dokumentów księgowych w celu archiwizacji.
         Ochrony praw Health & Beauty w dochodzeniu zaległych płatności w ramach procesów windykacyjnych i procesów sądowych.
Health & Beauty może przekazywać dane osobowe następującym osobom trzecim dla celów wskazanych w niniejszym dokumencie:

         Podmiotom, z którymi Health & Beauty ma zawartą umowę współpracy w celu realizacji łączącej nas umowy, realizacji obowiązków Health & Beauty i przewidzianych prawem oraz realizacji uzasadnionego interesu Health & Beauty w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych. W szczególności Health & Beauty może przekazywać dane podmiotom takim jak:
firmy świadczące do usługi kurierskie, podmioty świadczące usługi księgowe, firmy realizujące przelewy elektroniczne, firmy zbierające opinie.

         Organom nadzorującym, organom władzy i innym osobom trzecim, przypadku gdy jest to niezbędne dla realizacji celów wskazanych powyżej oraz wypełnienia obowiązków nałożonych prawem. Dane osobowe mogą być przekazywane organom nadzorującym, sądom i innym organom władzy (np. organom podatkowym i organom ścigania), niezależnym doradcom zewnętrznym (np. audytorom) lub podmiotom udzielającym świadczeń.
Health & Beauty zobowiązuje się stosować odpowiednie środki bezpieczeństwa, zarówno techniczne jak i organizacyjne, aby chronić Państwa dane osobowe. Dane osobowe będą przechowywane przez Health & Beauty wyłącznie na czas niezbędny do osiągniecia celów (dla których dane są gromadzone), wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Przysługują Państwu prawa w zakresie ochrony Danych osobowych. Zgodnie z obowiązującym prawem o ochronie danych, jesteście Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego (tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)

Ponadto macie państwo prawo do:

         dostępu do danych osobowych
         poprawienia danych osobowych
         ograniczenia danych osobowych
         usunięcia danych osobowych.

 

Ciasteczka (cookies)

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które firma Health & Beauty wykorzystuje do identyfikacji użytkowników odwiedzających stronę internetową sklepu, a tym samym usprawnienia dokonywania zakupów. W ten sposób działa na przykład funkcja „Koszyka” i jego możliwość „zapamiętywania”. Pliki cookie są zapisywane przez przeglądarkę na twardym dysku tylko na czas danej sesji, zajmują niewielką ilość miejsca i nie wpływają negatywnie na pracę komputera. Pliki cookie nie zawierają informacji dotyczących danej osoby.

Większość przeglądarek internetowych automatycznie akceptuje pliki cookie. Zapisane i tymczasowe pliki cookie można niezależnie od siebie odrzucić lub zaakceptować, korzystając z ustawień bezpieczeństwa. Po dezaktywacji plików cookie niektóre elementy na stronie będą niedostępne, a pewne strony internetowe mogą być wyświetlane nieprawidłowo.

Bez wyraźnej zgody użytkownika firma nie łączy danych osobowych (imię, adres itd.) z danymi zapisanymi w używanych przez siebie plikach cookie. Aby móc korzystać z funkcji koszyka, należy zaakceptować pliki cookie.

Dane osobowe umieszczone są w zabezpieczonej bazie danych sklepu, która jest chroniona przed dostępem osób trzecich. Przetwarzanie danych osobowych zawartych w bazie jest wykonywane tylko i wyłącznie na potrzeby realizacji zamówienia oraz dla celów marketingowych sklepu w celu podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług. Przechowywanie danych osobowych jest realizowane zgodnie z zasadami zawartymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Nasi klienci mają prawo do wglądu oraz przetwarzania swoich danych osobowych, a także prawo do wystąpienia o ich usunięcie.

8. Bezpieczeństwo transakcji:

Sklep nie ma dostępu do numerów kart kredytowych ani haseł dostępu do kont bankowych swoich klientów. Więcej o bezpieczeństwie płatności znajdziesz na stronie przelewy24.pl

9. Postanowienia końcowe:

9.1 Każdy prezentowany produkt nie jest lekiem w myśl prawa polskiego, nie zawiera cech leczniczych i należy m.in. do grupy suplementów. Produkt nie może zastępować zdrowej diety, jest jedynie środkiem wspomagającym prawidłowe działanie organizmu. Opis produktu pełni funkcję informacyjną i nie zastąpi rozmowy z lekarzem. Przed użyciem należy skonsultować działanie suplementu z lekarzem bądź farmaceutą.

9.2 W sprawach nie uregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu cywilnego.